Jak przygotować domowy peeling do skóry głowy?

W szerokiej ofercie sprzedaży drogeryjnej i aptecznej dostępne są peelingi do skóry głowy, które różnią się składem, sposobem działania oraz ceną. Alternatywę dla tego rodzaju gotowych produktów stanowi peeling do skóry głowy przygotowany samodzielnie w warunkach domowych.

W jaki sposób przygotowuje się domowy peeling do skóry głowy?

Domowy peeling do skóry głowy można wykonać z półproduktów. Poza tym, w celu jego przygotowywania można dodawać drobiny złuszczające do gotowej bazy, w tym na przykład dostępne w powszechnej sprzedaży szamponu. W tym przypadku do produktu kupionego w drogerii warto dodać gruboziarnistą sól lub cukier. Składniki te jednak ulegają szybkiemu rozpuszczeniu, a ich stosowanie w przypadku długich i gęstych włosów może być dość kłopotliwe. Należy również pamiętać o tym, że sól może podrażniać wrażliwą skórę głowy. Cukier z kolei stanowi pożywkę drożdżaków i może nasilać łupież.

Jakie są inne propozycje na domowy peeling?

Szampon do włosów można mieszać nie tylko z solą i cukrem, ale również z sodą oczyszczoną i glinką. Substancje te dość łatwo wypłukują się z włosów. Poza tym, domowy peeling może zawierać drobiny kawy. W celu przygotowania domowego peelingu do skóry głowy jako bazę warto wykorzystywać szampony oczyszczające. Przygotowywane mieszanki warto uzupełnić o miód lub żel aloesowy.

Kto powinien sięgać po peeling z glinką?

Peeling do skóry głowy z glinką polecany jest osobom posiadającym skórę wrażliwą. W sprzedaży dostępna jest glinka biała, zielona oraz różowa, która wykazuje działanie łagodzące. Dobroczynne działanie glinki wynika z możliwości skutecznego ścierania naskórka oraz odblokowywania zatkanych porów. Poza tym, substancja ta skutecznie reguluje wydzielanie łoju. Dzięki temu nadmierne przetłuszczanie włosów jest w znacznej mierze ograniczone, a kosmyki prezentują się dobrze przez bardzo długi czas.

Kto może stosować peeling z kawą?

Kawa może działać przyciemniająco. Z tego powodu domowy peeling z kawą polecany jest kobietom o ciemnych włosach. Poza tym, kofeina zawarta w kawie pobudza krążenie krwi oraz stymuluje porost włosów. Co ważne, może ona również ograniczać wypadanie włosów. Wpływa ona na zmniejszanie negatywnego wpływu hormonów powodujących łysienie. Co ciekawe, do fusów z zaparzonej kawy może być dodawany żel aloesowy, kwas hialuronowy oraz miód. Mieszanka może być również wzbogacona o kilka kropli olejku, który wykazuje działanie antyseptyczne. Może to być między innymi olejek tymiankowy, sosnowy lub pozyskiwany z drzewa herbacianego.